250TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO ÜCRETSİZ!
Garanti ve İade Koşulları

Garanti

www.kozakirtasiye.com sitemizde satılan ve Tüketici mevzuatı uyarınca garanti belgesi ile satılması gerekli tüm ürünlerimiz ithalâtçı veya imalâtçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır.

Garanti süresi; malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca çıkarılan Garanti Belgesi Yönetmeliği ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği tespit edilir.

Arızalı ürününüz ile ilgili, ürünün faturası ve garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan bulacağınız size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında işlem yaptırabilirsiniz. Yetkili Servis ile problem yaşadığınızda bize başvurabilirsiniz.

www.kozakirtasiye.com sitemize gönderdiğiniz ürünler tarafımızdan yetkili servislere yönlendirilmekte ve onlardan gelecek cevap beklenmektedir. Bu çerçevede arızalı ürünlerinizi doğrudan size en yakın yetkili servise göndermeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır.

Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutarak ürünü teslim almayınız. Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar, ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

İade

Satılan ürünlerin iade edilmesi aşağıda belirtilen koşulların sağlanması durumunda mümkün bulunmaktadır:

  • İade işlemi teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde gerçekleştirilmelidir.
  • İade veya değişimi talep edilen ürün orijinal ambalajı bozulmamış, kullanılmamış ve eksiksiz şekilde ve varsa tüm aksesuarları ile hasarsız teslim edilmelidir. Ürün mutlaka orijinal ambalajı bozulmamış ve yeniden satılabilir konumda bulunmalıdır.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal faturayı da (sizdeki bütün kopyaları) iade etmeniz gerekmektedir.
  • Ürünün iade koşulları ve satış sözleşmesine uygun şekilde faturası ile tarafımıza ulaştırılması akabinde 10 iş günü içinde ödeme tutarınız kredi kartı hesabınıza veya havale-EFT yaptığınız hesabınıza iade işlemi gerçekleştirilecektir.
  • İade veya değişim talebinizi neden belirterek info@kozakirtasiye.com adresi üzerinden mail atabilir veya 0312 496 11 66 no'lu telefonumuzu arayarak bize bildirebilirsiniz.
  • Yukarıdaki koşular dahilinde iadesi gerçekleştirilmeyen ürünlerin iadesi ile ilgili tüm masraflar ALICI tarafından karşılanacaktır. İade edilmek istenen ürün / ürünler ayıplı ise mutlaka info@kozakirtasiye.com adresine durumun iletilmesi gerekmektedir.
  • Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük süre içinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılamaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerin uygulanması esastır.

 

Değişim

Eksik ürün gönderimi ve hasarlı ürün gönderimi gibi durumlarda, size taahhüt ettiğimiz hizmeti tam olarak yerine getiremediğimiz için, sipariş verdiğiniz ürün veya ürünleri iade edebilirsiniz. Bu durumda isterseniz ürününüzü yenisi ile değiştirebilirsiniz ya da yapmış olduğunuz ödeme şekline bağlı olarak tarafınıza para iadesi yapılacaktır.

Yeni siparişin iptali

E-finspor.com sitemizden verdiğiniz siparişinizi iptal etmek istediğinizde müşteri hizmetlerini arayarak veya info@kozakirtasiye.com mail adresine iptal sebebinizi belirterek (Yanlış sipariş geçilmesi, ürün veya ödeme tipi değişikliği vb. gibi) göndermeniz durumunda işleminiz tarafımızca gerçekleştirilecektir. Yeni verdiğiniz siparişlerin iptal işlemini yapabilmeniz için siparişinizin kargoya çıkmamış olması gerekmektedir. Elinize ulaşan, teslim aldığınız siparişlerinizi iptal etmek için lütfen müşteri hizmetlerini arayarak bilgi veriniz.

Ödeme iadesi

İptal / İade ettiğiniz siparişlerinizin; iadesi onaylandıktan sonra 10 iş günü içerisinde para iadesi yapılmaktadır. Kredi kartıyla verilen siparişlerde; kartınızdan çekilen tutar iptal edilmekte ve ödeme tutarınız kredi kartı hesabınıza aynen iade olmaktadır. Havale veya EFT ödemeleriniz ile vermiş olduğunuz siparişlerinizin iadesi belirteceğiniz banka hesap bilgilerine göre iade edilecektir.